fot. PAP/Marian Zubrzycki

Bruksela: 4 czerwca odbędzie się Międzynarodowa Demonstracja Rolników

4 czerwca w Brukseli odbędzie się międzynarodowa manifestacja rolników zrzeszonych w ramach platformy #EUnitedAgri m.in. z Polski, Niemiec, Holandii i Belgii.

Przed wyborami do europarlamentu rolnicy wyrażą swój sprzeciw wobec unijnej polityki wyniszczającej gospodarstwa. Będą informować, kim są europosłowie popierający Zielony Ład, tak aby nie uzyskali reelekcji.

Gospodarzom zależy na pokazaniu międzynarodowej jedności pomimo różnic językowych i kulturowych. Ci, którzy nie będą w stanie przyjechać do Brukseli, będą manifestować w swoich krajach ojczystych.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, Szczepan Wójcik, powiedział, że celem akcji jest wyhamowanie trendu niszczenia rolnictwa.

To jest realizacja pewnej ideologii, która atakuje bezpieczeństwo nie tylko żywnościowe, ale też energetyczne. Chcemy przeciwko temu bardzo mocno zamanifestować. Chcemy pokazać i zwrócić uwagę wyborcom w krajach Unii Europejskiej, żeby patrzyli na ręce politykom i żeby głosowali na tych, którzy zawsze stali po stronie rolników, byli z daleka od pseudozielonej ideologii i atakowania bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego – powiedział Szczepan Wójcik.

Organizatorami protestu są Instytut Gospodarki Rolnej, Farmers Defence Force z Holandii i niemiecki ruch rolników Land Schafft Verbindung.

RIRM

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl