(Vera Omodeo, rzeźba kobiety karmiącej fot. comunitapastoralecassina.org)

Władze Mediolanu przeciwne ustawieniu na publicznym placu rzeźby kobiety karmiącej dziecko piersią. „Nie reprezentuje wartości, podzielanych przez wszystkich obywateli”

Władze miasta w Mediolanie sprzeciwiły się ustawieniu na jednym z publicznych placów rzeźby z brązu, która przedstawia kobietę karmiącą dziecko piersią. Włoskie media przekazały, że „dzieło nie reprezentuje wartości, podzielanych przez wszystkich obywateli”.

Rzeźba, będąca symbolem macierzyństwa, zdecydowanie przeszkadza władzom Mediolanu, dokonującym oceny dzieła sztuki. Innego zdania jest Giuseppe Sala, burmistrz Mediolanu oraz obszaru metropolitalnego. Jego zdaniem rzeźba „nie rani niczyjej wrażliwości”.

Włoskie media podały, że w całym Mediolanie jest 121 pomników. Tylko dwa z nich przedstawiają kobiety.

niezalezna.pl/PAP/hil.org.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl