PAP/EPA

Brazylia: Prezydent Bolsonaro krytykuje „nadmiar praw pracowniczych”

Nowy brazylijski prezydent Jair Bolsonaro w swym pierwszym od zaprzysiężenia wywiadzie telewizyjnym oświadczył, że pracownicy mają w Brazylii „zbyt wiele praw”, a obciążenia z tego tytułu „przeszkadzają wszystkim”.

W wywiadzie, którego udzielił w czwartek wieczorem czasu miejscowego brazylijskiej telewizji SBT, Bolsonaro powiedział, że „zastanawia się” nad złożeniem w parlamencie propozycji dotyczącej likwidacji sądownictwa pracy, którego działalność „zniechęca wszystkich (przedsiębiorców) w Brazylii”.

„Popatrzcie na takie Stany Zjednoczone. Tam prawa pracownicze prawie nie istnieją. Po co komu prawa, skoro nie ma pracy?” – argumentował Bolsonaro, który zarzucił ponadto sądom pracy „upolitycznienie”.

Jako jedno z „wyzwań”, które stoją przed nowym brazylijskim rządem, wymienił reformę systemu emerytalnego. Prezydent zamierza podnieść minimalny wiek emerytalny dla mężczyzn z 60 do 62 lat, a dla kobiet z 55 do 57 lat.

Nowy prezydent Brazylii, który w toku swej kampanii wyrażał uznanie dla osiągnięć brazylijskiej dyktatury wojskowej (1964-85), powiedział w wywiadzie, że „Brazylia zawsze zagrożona była socjalizmem”, a „wielu pragnęło reżimu w rodzaju kubańskiego lub wenezuelskiego”.

„Jeśli w Brazylii nigdy nie zapanował socjalizm, to należy za to dziękować naszym siłom zbrojnym” – oświadczył Bolsonaro, nawiązując do wojskowego zamachu stanu z 1985 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl