fot. pixabay.com

Brazylia: co najmniej 15 ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi po ulewach

Co najmniej 15 osób zginęło w Brazylii w rezultacie utrzymujących się od soboty intensywnych deszczów. Jak poinformowała w poniedziałek obrona cywilna, ofiary – w większości mieszkańcy stanów położonych na północy i wschodzie kraju – zginęły wskutek powodzi oraz osunięć ziemi.

Najwięcej zabitych przez żywioł osób – łącznie osiem – zanotowano w stanach Rio de Janeiro oraz Santa Catarina, a także w Minas Gerais, Parana oraz Sergipe – po dwie ofiary.

Do poniedziałkowego poranka jedną ofiarę powodzi potwierdzono również w stanie Espirito Santo.

Wśród najmocniej dotkniętych stanów jest Bahia, położona na północnym wschodzie Brazylii. Dotychczas ewakuowano tam blisko 9,5 tys. osób. W sumie w kraju konieczna była ewakuacja ponad 17 tys. osób, których domy zostały zniszczone bądź pojawiło się ryzyko ich uszkodzenia.

Według meteorologów w najbliższych godzinach intensywne opady utrzymają się na wschodzie, północy oraz w środkowej części Brazylii, co zwiększy ryzyko wystąpienia dalszych powodzi i lawin błotnych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl