Brat zamachowca z Manchesteru zatrzymany w Libii

Brat zamachowca Salmana Abediego, który w poniedziałek w Manchesterze zabił 22 osoby, został aresztowany w stolicy Libii Trypolisie z powodu podejrzeń o związki z Państwem Islamskim – poinformował rzecznik lokalnych sił antyterrorystycznych.

Siły antyterrorystyczne o nazwie Rada zatrzymały urodzonego w 1997 roku Hashema Abediego wczoraj wieczorem – powiedział rzecznik Ahmed Bin Salem.

Ojciec Hashema i Salmana, Ramadan Abedi, we wcześniejszej rozmowie z agencją AP potwierdził, że trzeci z jego synów, Ismail, wczoraj rano został aresztowany w Anglii.

Ramadan Abedi zaprzeczył, jakoby jego podejrzany o przeprowadzenie poniedziałkowego zamachu syn Salman był powiązany z dżihadystami lub miał cokolwiek wspólnego z wydarzeniami w Manchesterze.

W poniedziałek wieczorem w Manchesterze doszło do ataku terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby, a 119 zostało rannych. Zamachowiec samobójca zdetonował bombę tuż po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl