fot. pixabay.com

Brak przełomu w sprawie KPO

Kolejna runda rozmów z Komisją Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy nie przyniosła przełomu. Polska liczy jednak, że w przyszłym tygodniu Komisja odpowie na złożone propozycje odblokowania środków z KPO.

O fiasku kolejnej rundy rozmów z Komisją Europejską poinformował Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw europejskich, który w Brukseli rozmawiał z Didierem Reyndersem, komisarzem do spraw sprawiedliwości.

Jak relacjonował minister, spotkanie dotyczyło omówienia kolejnych kwestii zmierzających do tego, by nasze stanowiska się do siebie zbliżały.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk nie chciał mówić o szczegółach zaproponowanych rozwiązań. Za krok w dobrym kierunku uznał akceptację przez Komisję Europejską ustaleń operacyjnych Krajowego Planu Odbudowy.

– To pokazuje, że rozmowy mają sens. Pewien kolejny krok został ze strony Komisji Europejskiej wykonany, natomiast daleki byłbym od tego, żeby mówić, że dokonaliśmy progresu, który dzisiaj sprawia, iż stanowiska są bardzo blisko i mogę Państwu zadeklarować konkretne terminy przyjęcia uzgodnień. To zależy od obydwu stron, w związku z tym, czując odpowiedzialność za własne słowa, dzisiaj terminów deklarować nie będę – powiedział.

Dyplomata zauważył, że Polska nie jest jedynym krajem, który negocjuje z Komisją Europejską wypłatę pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy.

Jak powiedział, wśród państw, które wciąż nie mają zaakceptowanych ustaleń operacyjnych, są Belgia, Holandia, Niemcy czy Finlandia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl