BOR wszczęło postępowanie ws. kolizji prezydenckiej limuzyny

BOR wszczęło postępowanie wyjaśniające ws. uszkodzenia opony w prezydenckim samochodzie. Do incydentu doszło wczoraj na autostradzie A4.

W limuzynie, którą poruszał się prezydent Andrzej Duda pękła tylna opona w wyniku czego auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Prezydentowi nic się nie stało. Okoliczności zdarzenia zbada teraz specjalna komisja powołana przez Szefa BOR.

W limuzynie, którą poruszał się prezydent Andrzej Duda pękła tylna opona w wyniku czego auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Prezydentowi nic się nie stało. Do incydentu doszło wczoraj na autostradzie A4.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, który nadzoruje służby, podkreśla, że potrzebna jest ekspertyza opony. Wiceszef resortu dodaje, że należy ustalić czy zawiodła technika czy może wpływ miały działania zewnętrzne. Kwestią do zbadania jest także to czy dokonano sprawdzenia samochodu.  

– Te samochody są sprawdzane. Są procedury. Mam nadzieje, że one są stosowane i wypełniane, ale ten konkretny przypadek musi być najpierw zbadany. W zależności od tego co wyjdzie, jakie będą wnioski, będzie można ewentualnie podejmować decyzje dotyczące ogólniejszych, stałych działań. Trzeba wiedzieć, czy były one prawidłowe i nie ma żadnych uchybień w procedurach działań ludzkich, lecz gdyby były, na pewno trzeba to zmienić, niczego nie wykluczać – mówi  wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Prezydent uczestniczył wczoraj w Karpaczu w mistrzostwach Polski parlamentarzystów i samorządowców w narciarstwie alpejskim.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl