fot. PAP

BOR blokuje pomnik

BOR zablokowało przed warszawiakami pomnik Polegli-Niepokonani – informuje Nasz Dziennik. Rewidowano dzieci, harcerzy, powstańców i wieńce.

Jednocześnie, mieszkańcy, którzy przybyli aby uczcić pamięć ofiar nie zostali wpuszczeniu za barierki. Poczet sztandarowy Narodowych Sił Zbrojnych również spotkał się z odmową wejścia pod pomnik Polegli-Niepokonani.

Oburzenie uczestników potęgował fakt, że na miejscu odgrodzonym przez BOR przez prawie całą uroczystość stały setki pustych krzeseł, których nikomu nie pozwolono zająć.

Uroczystości Powstańcze nie są obywatelskie, ale są uroczystościami władzy -akcentuje Maciej Wąsik, radny PiS w Warszawie.

– To co zdarzyło się 1 sierpnia, w Warszawie to świadczy o tym, że ta władza zawłaszcza Powstanie Warszawskie. Stara się zrobić wrażenie, że uroczystości nie są obywatelskie tylko są uroczystościami władz. Myślę że jest to bardzo niesmaczne i nachalne podejście obecnej władzy, a na warszawskiej Woli została przekroczona jakaś granica. Osobom, które zawsze uczestniczyły w tych uroczystościach, osobom starszym, powstańcom warszawskim uniemożliwiono udział w tych uroczystościach – mówił Maciej Wąsik.

Radny Wąsik dodaje, że jest to typowy zabieg PR’owy PO. Bowiem chcą oni pokazać Polakom postawę patriotyczną.

– To jest wpisane w politykę PO. Teraz Donald Tusk chce pokazać, że jest patriotą. Chce pokazać że to on składa kwiaty, a nikt z opozycji nie składa kwiatów. Zastanawiam się czy wiedziałby ile trwało powstanie gdyby go o to zapytać. To co się teraz dzieje jest tylko po to, żeby pokazać że władza jest patriotyczna, składa kwiaty a tak naprawdę uzyskuje się to poprzez odepchnięcie innych, nawet samych kombatantów uczestników powstania – akcentuje Maciej Wąsik.

Nasz Dziennik/RIRM

 

drukuj