fot. twitter.com/Sankt_Kalwaria

Biskupi zawierzyli Matce Bożej Kalwaryjskiej Kościół w Polsce

W ramach ogólnopolskich obchodów 100–lecia urodzin św. Jana Pawła II polscy biskupi nawiedzili w poniedziałek sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Przed obliczem Matki Bożej Kalwaryjskiej zawierzyli Kościół w Polsce. Odmówiono akt zawierzenia, którym modlił się Papież Polak w czasie ostatniej pielgrzymki do tego sanktuarium 19 sierpnia 2002 r.

W czasie wizyty ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski, poświęcił nową aulę dedykowaną św. Janowi Pawłowi II.

– Chcemy, aby wyrazem naszej pamięci o św. Janie Pawle II, ale także trwałym Jego pomnikiem tu, na kalwaryjskiej górze, była ta aula, w której się gromadzimy  mówił kustosz sanktuarium, o. dr Konrad Cholewa OFM, witając zebranych księży arcybiskupów i biskupów.

Po błogosławieństwie ks. abp Stanisław Gądecki wyraził uznanie dla nowopowstałej Sali.

– Myślę, że wszyscy, którzy będą korzystać z tego miejsca, będą mieli możność nie tylko poznawać prawdę, ale też prawdę stosować w życiu – powiedział przewodniczący KEP.

Księża biskupi pokłonili się Matce Bożej Kalwaryjskiej. Ksiądz arcybiskup metropolita poznański odmówił akt zawierzenia, którym modlił się św. Jan Paweł II w czasie ostatniej pielgrzymki do sanktuarium 19 sierpnia 2002 r.

Biskupi odwiedzili sanktuarium na zaproszenie ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

o. Tarsycjusz Bukowski OFM,Biuro Prasowe Sanktuarium/RIRM

drukuj