fot. rzeszow.ipn.gov.pl

Bieszczady: młodzi ludzie wezmą udział w „Wakacjach z IPN”

Rozpoczynają się wakacje. Moc atrakcji dla wypoczywających czeka m.in. na Podkarpaciu. Niezapomniane spotkania z historią w postaci gier, spacerów czy ciekawych lekcji, to propozycje, które przygotował oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

„Wakacje z IPN” na Podkarpaciu organizowane są już po raz 11. Podobnie, jak w poprzednich latach pracownicy IPN-u poprowadzą zajęcia edukacyjne podczas kolejnych turnusów kolonii w Ośrodku „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach w Bieszczadach. Tematyka zajęć związana będzie z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, którą będziemy obchodzić 11 listopada 2018 roku.

Na młodzież i dzieci czekają prelekcje, projekcje filmów, konkursy plastyczne i muzyczne związane z prezentowaną tematyką. Zainteresowanym historycy Instytutu Pamięci Narodowej przybliżą także dzieje Powstania Warszawskiego, historie Żołnierzy Wyklętych, ponadto opowiedzą o losach dzieci podczas drugiej wojny światowej, zbrodni i kłamstwie katyńskim, czy historii herbu i flagi Polski.

Co roku w organizowanych „Wakacjach z Instytutem Pamięci Narodowej” bierze udział ponad 1,5 tys. młodych ludzi wypoczywających w woj.  podkarpackim.

 TV Trwam News/RIRM

 

drukuj