Biden oferuje Ukrainie pomoc i potępia korupcję

Wiceprezydent USA Joe Biden zapewnił deputowanych ukraińskiego parlamentu, w tym kandydatów na prezydenta, że Waszyngton jest gotów pomóc gospodarce Ukrainy, lecz jednocześnie podkreślił, że Kijów musi zwalczać „raka endemicznej korupcji”.

Biden, który przyjechał do Kijowa w poniedziałek, oświadczył, że wyznaczone na 25 maja wybory prezydenckie będą najważniejsze w historii Ukrainy i Stany Zjednoczone są gotowe pomóc w ich przeprowadzeniu.

Zaznaczając, że Ukraina stoi w obliczu gróźb i wielkich problemów, Biden powiedział, że USA są gotowe wesprzeć jej przywódców w wykorzystaniu szansy na utworzenie jedności narodowej. „Możliwość utworzenia zjednoczonej Ukrainy jest w waszym zasięgu. Chcemy być waszymi partnerami i przyjaciółmi w tym zamierzeniu” – zapewnił amerykański wiceprezydent.

Biden powiedział, że nie ma powodu, by Ukraina nie mogła osiągnąć bezpieczeństwa energetycznego, lecz to będzie wymagać czasu. Wcześniej tego dnia Biden spotkał się z pełniącym obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl