fot. pixabay.com

Białoruś: Milicja spisała uczestników spotkania z nauczycielami w Związku Polaków

Milicja weszła w sobotę rano na spotkania aktywistów Związku Polaków na Białorusi z nauczycielami języka polskiego i spisała jego uczestników – poinformował portal Znadniemna.pl. Funkcjonariusze mieli otrzymać anonim o „nielegalnym zgromadzeniu”.

Dzisiaj rano milicja Grodna wkroczyła do biura Związku Polaków na Białorusi, w którym odbywało się organizacyjne spotkanie pedagogów z działających przy ZPB ośrodków nauczania języka polskiego z okazji zbliżającego się roku szkolnego – wskazał portal Znadniemna.pl .

Z relacji uczestniczki Danuty Karpowicz wynika, że przybyli na spotkanie nauczycielskie funkcjonariusze milicji oznajmili, iż otrzymali anonimową wiadomość o przeprowadzanym w siedzibie ZPB nielegalnym zgromadzeniu.

Milicjanci spisali dane wszystkich uczestników spotkania i opuścili je.

Największa na Białorusi organizacja mniejszości polskiej ZPB jest w ostatnim czasie obiektem ataków ze strony białoruskich władz. Wobec jej działaczy wszczęto sprawę karną o podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym. Prezes Andżelika Borys i członek zarządu Andrzej Poczobut od marca przebywają w areszcie.

Aktywiści organizacji polskich informują o ograniczeniach w nauczaniu języka polskiego, w tym poprzez likwidację organizacji prowadzących naukę języka.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl