Bez katolickich mediów nasza Ojczyzna zginie

– Wszystko róbmy, by utrzymać media katolickie, żeby one nie padły, bo wtedy będzie po nas – wzywał wczoraj w Tomaszowie Mazowieckim (archidiecezja łódzka) o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja wygłosił homilię w czasie Mszy św. dla Rodziny Radia Maryja w parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej. Przestrzegł, że jeżeli będziemy patrzeć, słuchać i korzystać z mediów wrogich Kościołowi i Polsce, to nasze świątynie staną się puste, a my zginiemy. – Zginie Polska i zginą nasze dusze – alarmował.

Eucharystii, w której za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji Trwam uczestniczyli wierni z Polski i zagranicy, przewodniczył ks. dr Janusz Lewandowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W homilii o. Tadeusz Rydzyk nawiązał do zbliżającej się 18. rocznicy powstania Radia Maryja. Przypomniał, że powstało ono z pragnienia i miłości gorliwych katolików, Polaków, jako bezinteresowny dar, często biednych ludzi, dla odnowy i umocnienia Ojczyzny. Ojciec Dyrektor zaznaczył, że każdy człowiek potrzebuje Chrystusa, stąd tak ważna jest rola ewangelizacji. – Każdy z nas, kto kocha Pana Boga i bliźniego, rozumie i widzi potrzebę głoszenia naszego Odkupiciela, Jedynego naszego ratunku; głoszenia Prawdy, Ewangelii, widzi potrzebę apostolstwa, ewangelizacji. Rozumie to Rodzina Radia Maryja, od 18 lat jednocząca się przy tym fenomenie, który mogę powiedzieć, że jest cudem – akcentował o. Tadeusz Rydzyk. Podkreślił, że w głoszeniu prawdy, Ewangelii pomocą są media. Dlatego w czasach, gdy w ogromnej większości nie służą one prawdzie, często zakłamując rzeczywistość, potrzebne są katolickie środki społecznego komunikowania. Zwrócił uwagę, że na rynku prasowym przeważają tytuły laickie, które nie mają polskich właścicieli. – Jedyny dziennik, który jeszcze jest polski, który założyli ludzie związani z Radiem Maryja, to „Nasz Dziennik” – mówił dyrektor Radia Maryja. Przypomniał, że w sytuacji, kiedy ludzie się gubią, gdy grozi też zagubienie Ojczyzny i wiary w Boga, ratunkiem są polskie media: Radio Maryja, Telewizja Trwam, wspomniany „Nasz Dziennik”, a także WSKSiM.
Tematem przewodnim wczorajszego spotkania w Tomaszowie Mazowieckim była tajemnica powołania kapłańskiego i zakonnego. Dlatego rozpoczęła je modlitwa dziękczynna za powołania i modlitwa prośby o nowe, liczne, święte powołania do służby Bogu i ludziom. Spotkanie w Rodzinie Radia Maryja przed Mszą św. poprowadził o. Grzegorz Moj CSsR.


Mariusz Kamieniecki
drukuj