fot. PAP/Hanna Bardo

Beskidy: kończy się okres przeglądów technicznych kolei linowych

Kończą się przeglądy techniczne kolei linowych w Beskidach, realizowane przed sezonem zimowym. Turyści wjadą już na Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Szyndzielnię w Bielsku-Białej, Skrzyczne w Szczyrku i Czantorię w Ustroniu – podali właściciele kolei.

Przeglądy techniczne odbywają się wiosną i jesienią. Konserwatorzy sprawdzają między innymi napęd, stan lin oraz kanapy lub gondole.

Po przeglądzie są już: kolej linowo-terenowa na Żar w Międzybrodziu Żywieckim, gondole na Szyndzielnię w Bielsku-Białej i kanapy na Czantorię w Ustroniu oraz Skrzyczne w Szczyrku.

Przegląd kolei na Dębowiec zakończy się formalnie w niedzielę, jednak do momentu rozpoczęcia naśnieżania stoku, będzie ona czynna tylko w weekendy.

W Szczyrku sezon narciarski oficjalnie zostanie otwarty 14 grudnia. Wówczas ruszą też koleje w ośrodku Szczyrk Mountain Resort, w tym gondole na Halę Skrzyczeńską.

Wyciąg na Mosorny Groń w Zawoi zostanie uruchomiony, gdy warunki śniegowe pozwolą na otwarcie tamtejszego ośrodka narciarskiego.

PAP

drukuj