Belweder: odbyła się debata dot. edukacji domowej

W Belwederze odbyła się dziś debata o edukacji domowej. Spotkanie pt. „Edukacja domowa: wczoraj, dziś i jutro” zorganizowało Biuro Dialogu w Kancelarii Prezydenta RP. O zorganizowanie debaty do Kancelarii Prezydenta RP zwróciły się środowiska zajmujące się tego typu nauczaniem.

Marzena Zakrzewska, która reprezentuje rodziców zaangażowanych w edukację domową podkreśliła, że dziś, po 50 latach, ten typ nauczania jest odkrywany na nowo.

– Łączy w sobie zarówno te wielopokoleniowe tradycje, jak i nowoczesność w postaci najnowszych sposobów nauczania czy technologii. Przynosi bardzo dobre owoce, szczególnie, że dostosowana jest indywidualnie do potrzeb każdego z naszych dzieci. My jako rodzice mamy nadzieję, że właśnie ta troska o edukację domową będzie elementem prorodzinnej polityki państwa i szanownej pary prezydenckiej. Dziękujemy jej i panu ministrowi za serdeczne przyjęcie – mówiła Marzena Zakrzewska.

W tym roku z przedstawicielami rodziców prowadzących edukację domową spotkała się już minister edukacji Anna Zalewska. Rozmowy dotyczyły m.in. obniżenia subwencji dla uczniów kształcących się w domu. Od 1 stycznia gminy dostają na ten cel o 40 proc. mniej środków.

Z informacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że w domu uczy się ok. 6 tys. dzieci. Każde z nich jest przypisany do konkretnej szkoły, lekcje prowadzą z nimi jednak sami rodzice.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl