Belgia: w Brukseli ze względów bezpieczeństwa nie będzie transmisji meczów MŚ na telebimach

Władze Brukseli zdecydowały w środę, że mecze piłkarskich mistrzostw świata w Rosji nie będą transmitowane na dużych ekranach w otwartych miejscach publicznych w mieście. Decyzję podjęto ze względów bezpieczeństwa.

Władze Brukseli nie zgadzają się na transmisje meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej na dużych ekranach, ustawionych w otwartych miejscach publicznych na terenie miasta, takich jak place czy ulice – podało w środę brukselskie radio Bruzz.

Większa publiczność będzie mogła obejrzeć mecze jedynie w miejscach, gdzie dostęp będzie ściśle kontrolowany, np. na niedużych stadionach w dzielnicach Molenbeek i Jette. Zakaz nie dotyczy zamkniętych miejsc publicznych, takich jak bary czy kawiarnie.

Rzecznik burmistrza miasta Wafaa Hammich powiedziała, że decyzja została podyktowana względami bezpieczeństwa.

„W mieście, gdzie żyją ludzie 184 narodowości, wymagałoby to zmobilizowania ogromnej liczby policjantów” – tłumaczyła.

W listopadzie ub.r. po awansie reprezentacji Maroka do piłkarskich mistrzostw świata w Rosji w centrum Brukseli doszło do chuligańskich wybryków, podczas których młodzi ludzie, w większości pochodzenia marokańskiego, demolowali i rabowali sklepy czy podpalali samochody. Rannych zostało wówczas 22 funkcjonariuszy policji.

Od lutego w Belgii obowiązuje obniżony stan zagrożenia bezpieczeństwa publicznego kraju. Wcześniej, po zamachach terrorystycznych w 2016 r. na brukselskie lotnisko i metro, obowiązywał stopień wysoki, który obejmował m.in. zakaz większych zgromadzeń. Wiele miejsc wciąż jednak jest patrolowanych przez wzmocnione siły policyjne i uzbrojone oddziały wojska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl