Belgia. Kolejny aresztowany w związku z zamachami w Paryżu

W Brukseli aresztowano dziesiątą osobę – 22-letniego mężczyznę – podejrzaną o „akty terroru i uczestnictwo w grupie terrorystycznej” w ramach śledztwa dotyczącego zamachów w Paryżu – poinformowała dzisiaj belgijska prokuratura.

Mężczyzna zidentyfikowany jako Ayoub B. został zatrzymany w środę w czasie przeszukań w brukselskiej dzielnicy Molenbeek, skąd pochodziła część zamachowców z Paryża. W ciągu pięciu dni sąd ma zdecydować, czy powinien on pozostać dłużej w areszcie.

W czwartkowym oświadczeniu prokuratura poinformowała o skonfiskowaniu w trakcie rewizji „ok. 10 telefonów komórkowych”, które są badane. Nie znaleziono natomiast żadnej broni ani materiałów wybuchowych.

Jak podają belgijskie media rewizję przeprowadzono w tym samym domu, który został już przeszukany trzy dni po zamachach z 13 listopada. Wówczas policja szukała mającego marokańskie pochodzenie Salaha Abdeslama, który jest podejrzany o zapewnienie wsparcia logistycznego w czasie paryskich zamachów. Abdeslam pozostaje na wolności. Jego brat Brahim to jeden z zamachowców samobójców z Paryża.

Cytowane przez francuski dziennik „Le Monde” źródła policyjne podały, że zamachowcy z Paryża w noc ataków byli w stałym kontakcie telefonicznym z dwoma abonentami w Belgii.

W skoordynowanych zamachach w stolicy Francji 13 listopada zginęło 130 ludzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl