fot. Tomasz Strąg

Nie będzie zmiany na stanowisku premiera

Rekonstrukcja nie oznacza zmiany premiera; Beata Szydło pozostanie na czele rządu – deklaruje wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Decyzje o ewentualnych zmianach w rządzie mają zapaść jeszcze w tym miesiącu.

Decyzja Beaty Szydło o rekonstrukcji rządu uruchomiła falę medialnych spekulacji. Jedni mówili tylko o ministrach, a inni proponowali także zmianę premiera. Tutaj coraz częściej padało nazwisko Jarosława Kaczyńskiego. Do takiej zmiany jednak nie dojdzie, o czym dziś poinformował Ryszard Terlecki.

– Sama Pani premier utrzyma stanowisko – zaznaczył wicemarszałek Sejmu.

Na więcej szczegółów musimy poczekać przynajmniej kilka dni – dodał.

– W najbliższych dniach kierownictwo partii spotyka się w Warszawie i będziemy zastanawiać się nad tym, jak powinna wyglądać ta listopadowa rekonstrukcja – powiedział Ryszard Terlecki.

Eksperci również nie mają wątpliwości, że zmiany będą symboliczne.

– Nie sądzę, by przy tak dobrych notowaniach doszło do jakiejś głębokiej rekonstrukcji. (…) To się skończy na dwóch, trzech nazwiskach – wskazał politolog dr Krzysztof Sławski.

Szczegóły zmian w rządzie najprawdopodobniej poznamy 16 listopada. Wtedy to bowiem przypada połowa kadencji rządu premier Beaty Szydło.

TV Trwam News/RIRM

drukuj