B. Szydło spotkała się z szefem MSZ Ukrainy

Wsparcie ukraińskich reform samorządowych, administracyjnych oraz wymiaru sprawiedliwości będzie ważnym wymiarem działania nowego rządu – zadeklarowała w czwartek kandydatka PiS na premiera Beata Szydło w czasie spotkania w Warszawie z szefem MSZ Ukrainy Pawłem Klimkinem.

Klimkin przebywa w Polsce w związku z Warsaw Security Forum; spotkał się w czwartek z Beatą Szydło. Jak podaje biuro prasowe PiS, spotkanie odbyło się na prośbę strony ukraińskiej.

Minister Klimkin scharakteryzował sytuację wewnętrzną na Ukrainie, omówił postęp w procesie reformowania państwa, ocenił cele rosyjskiej polityki wobec Ukrainy oraz przedstawił oczekiwania wobec Polski i Europy.” – napisano w komunikacie.

Podkreślono też, że Beta Szydło zadeklarowała, iż „wsparcie ukraińskich reform samorządowych, administracyjnych oraz wymiaru sprawiedliwości będzie ważnym wymiarem działania nowego rządu”. Według komunikatu, obie strony „zadeklarowały też gotowość współpracy w dziedzinie wyjaśniania trudnej historii współżycia naszych narodów”.

Polska wspiera m.in. proces decentralizacji, walki z korupcją oraz przesyła pomoc humanitarną na Ukrainę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl