B. Szydło: Najważniejsze realne bezpieczeństwo Polaków #RokNowychZadań

Premier Beata Szydło spotkała się dziś z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. To pierwsze rozmowy w ramach ogłoszonego wczoraj przez szefową rządu przeglądu resortów.

Zapowiedziany wczoraj przez premier Beatę Szydło przegląd resortów ma potrwać dwa tygodnie. Pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się dziś rano. Na pierwszy ogień poszło Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Oczekuję od Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, że będą przede wszystkim realizowane te cele i te zadania, które wzmocnią realne bezpieczeństwo Polaków. Właśnie to codzienne, wszystkich polskich rodzin, ale również i to w wymiarze szerszym – podkreślała premier Beata Szydło.

Rok 2017 ma być rokiem nowych zadań i nowych kierunków. Ministerstwo Obrony Narodowej chce skupić się na działaniach modernizacyjnych związanych z obroną przeciwrakietową. W tym roku ma zostać podpisana umowa na dostawę trzech okrętów podwodnych. Zakupionych ma zostać także 16 śmigłowców.

Szef MON Antoni Macierewicz chce również rozbudować obronę terytorialną kraju.

– Trzy pierwsze brygady jak wiadomo zostały sformułowane w końcu ubiegłego roku i trzy następne w województwie mazowieckim i warmińsko – mazurskim będą sformułowane w roku 2017. Łącznie doprowadzi to do wzrostu polskiej armii, co najmniej do 125 – 130 tysięcy żołnierzy jak wiadomo do 2019 roku chcemy żeby liczba żołnierzy polskiej armii przewyższyła 150 tysięcy żołnierzy – mówił minister Antoni Macierewicz.

Wdrożenie programu modernizacji służb mundurowych i odtwarzanie zlikwidowanych posterunków policji, to główne zadania stojące przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w tym roku. Szef MSWiA chce także przystąpić do nowelizacji ustawy o cudzoziemcach.

– Ta zmiana skierowana jest w stronę umożliwienia bardziej precyzyjnego wykorzystywania przepisów, tak żeby nie dochodziło do sytuacji, w której Polska narażona jest na zagrożenie związane z nielegalną migracją – akcentował minister Mariusz Błaszczak.

Jutro ciąg dalszy przeglądu resortów. Premier Beata Szydło spotka się z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem oraz ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl