B. Szydło: Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad drugim pakietem mieszkaniowym

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad drugim pakietem mieszkaniowym – poinformowała premier Beata Szydło. Pakiet w najbliższym czasie ma być przyjęty przez rząd, a następnie skierowany do realizacji.

Prace nad programem Mieszkanie Plus toczą się dwutorowo. Pierwsza część jest realizowana przez bank krajowy oraz program  pilotażowy. Drugą przygotowuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że Polacy czekają na ten program, a dane demograficzne jasno wskazują kierunek działania.

– To jest bardzo ważny program, który w tej chwili, po wprowadzeniu Rodziny 500 plus, jest kolejnym takim programem, który dedykujemy rodzinom. Wiążemy z nim również bardzo określone, konkretne nadzieje, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy. Oczekuję, że ten program będzie po prostu jeszcze szybciej realizowany, ponieważ uważam, że w tej chwili to, na co najbardziej oczekują Polacy – a również dobre dane demograficzne są tutaj takim jasnym wskazaniem i kierunkiem, w którym powinniśmy pójść – to są mieszkania – powiedziała premier Beata Szydło.

Uchwałę ws. Narodowego Programu Mieszkaniowego rząd przyjął 27 września 2016 roku. Jedną z jego składowych jest program Mieszkanie Plus. Zgodnie z nim mają powstać m.in. tanie mieszkania na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności.

O lokale będą mogli ubiegać się wszyscy obywatele. Pierwszeństwo będą miały rodziny wielodzietne o niskich dochodach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl