fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Szydło: Jutro rozpoczyna się przegląd resortów

Jutro rusza przegląd resortów – zapowiedziała premier Beata Szydło. Ministrowie mają przedstawić propozycję nowych działań, które będą realizowane przez rząd. 

Rozmowy rozpoczną się od spraw bezpieczeństwa. Premier spotka się z szefem MON-u Antonim Macierewiczem oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. W środę do Kancelarii Premiera przybędą też minister rodziny Elżbieta Rafalska oraz szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Jesteśmy od tego żeby pracować. Za to nam płacą Polacy – podkreśliła prezes Rady Ministrów. W tym kontekście nawiązała do ostatnich wydarzeń, które wywołała opozycja. W jej ocenie nadużyło to zaufanie obywateli do polityków i władzy.

– Musimy to odbudować. Musimy pokazać Polakom, że polskie państwo funkcjonuje, że polskie państwo działa sprawnie, a politycy rządzący, politycy Prawa i Sprawiedliwości bardzo poważnie traktują sprawy Polaków. Dlatego rząd będzie pracował właśnie po to, ażeby te kierunki i te działania i te zadania, które podejmiemy, były ukierunkowane na te sprawy, na które czekają zwykli obywatele: bezpieczeństwo, rozwój, rodzina, sprawy społeczne – to wszystko, co realizowaliśmy również w ubiegłym roku – powiedziała premier Beata Szydło.  

Premier Beata Szydło przypomniała, że w ubiegłym roku udało się zrobić bardzo dużo dobrych rzeczy. Wymieniła m.in. program Rodzina 500 plus, Mieszkanie Plus, a także wprowadzenie najniższej płacy na poziomie 2 tys. zł brutto i najniższej emerytury w wysokości 1 tys. zł.

Przegląd resortów zaplanowano na dwa tygodnie. Po każdym spotkaniu planowana jest konferencja prasowa premier Beaty Szydło.

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj