A. Macierewicz: Black Hawk dla wojsk specjalnych jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku wojska specjalne otrzymają pierwsze śmigłowce Black Hawk – poinformował minister obrony Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony towarzyszył premier Beacie Szydło podczas wizyty w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

Minister podkreślił, że Polska jest tak długo bezpieczna, jak długo ma własne działające, nowoczesne, przemysłowe zakłady obronne. W Mielcu produkowany jest Black Hawk. Szef resortu podkreślił, że w tym roku tymi śmigłowcami będą latały siły specjalne.

– Z tego co wiem już w tym roku pierwsze śmigłowce, pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne, zostaną im dostarczone. To pokazuje, jakim potencjałem dysponuje Polska, dysponuje Mielec, dysponuje cała lotnicza dolina. Trzeba pamiętać, że w ten kontrakt będą wliczone także zakłady w Łodzi, które będą gwarantowały serwis i obsługę tych samolotów – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Kilka dni temu polski rząd zakończył rozmowy nas temat offsetu przy zakupie Caracali. To oznacza, że do polskiej armii nie trafi 50 francuskich maszyn. Przedstawiciele rządu podnoszą, że Francja nie chciała zgodzić się na zaproponowane warunki.

Premier Beata Szydło podczas wizyty w Mielcu zaznaczyła, że nie możemy dłużej czekać z zakupem sprzętu dla wojska.

– Nasz kontrahent nie chciał spełnić tych oczekiwań, nie chciał spełnić tych warunków. W związku z tym nie możemy dłużej czekać, gdyż potrzebujemy sprzętu dla polskiego wojska. Potrzebujemy sprzętu nowoczesnego, bezpiecznego (bo chodzi przecież o życie żołnierzy, tych, którzy będą tymi śmigłowcami latali), sprzętu opartego o nowoczesne technologie. Liczy się również rachunek ekonomiczny. Polski rząd w swoich decyzjach będzie konsekwentnie kierował się takimi właśnie celami – interesem polskiego państwa, interesem gospodarczym i interesem obronnym – wskazywała premier Beata Szydło.

Decyzja o wyborze francuskich samolotów dla wojska zapadła jeszcze za rządów koalicji PO – PSL. Politycy Platformy chcą zwołania Komisji Obrony Narodowej ws. Caracali.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl