B. Szydło: Dla wielu polityków sednem działalności są awantury

Niektórzy politycy zapomnieli, że trzeba szanować innych i że trzeba być odpowiedzialnym za Polskę oraz Polki i Polaków – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rządu zabrała głos ws. wczorajszych wydarzeń na spotkaniu opłatkowym strażaków województwa małopolskiego w Krakowie.

Premier wskazywała, że sednem działalności wielu polityków stały się dziś awantury.

– Dla koniunkturalnych i własnych interesów politycznych koncentrują się na podżeganiu do ciągłych awantur, a nie zajmują się tym, co jest nam przez was powierzone – służba drugiemu człowiekowi, roztropna troska o Ojczyznę i wspólnotę. Musimy budować tę wspólnotę i być razem. Możemy różnić się w poglądach, możemy mieć różne opinie i zdania, ale musimy pamiętać, że wszyscy mieszkamy w Polsce – powiedziała premier Beata Szydło.

Tymczasem lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że posłowie opozycji pozostaną w Sejmie do wtorku. PO i Nowoczesna zablokowali wczoraj po południu obrady na sali plenarnej i rozpoczęła okupowanie mównicy sejmowej.

W tym samym czasie pod Sejmem odbył się protest KOD-u, do którego dołączyli później parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Protestujący blokowali wyjazd z Sejmu i hotel sejmowy. Na miejscu interweniowała policja.

Z kolei dziś opozycja zorganizowała manifestację pod Pałacem Prezydenckim. Zgromadzeni domagają się m.in., by prezydent zabrał głos ws. nocnych wydarzeń.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl