fot. PAP/Paweł Supernak

B. Spychalski o słowach Biedronia w PE: Nie powinny paść z ust żadnego Polaka

Takie słowa nie powinny paść z ust żadnego Polaka, nie tylko kandydata na urząd prezydenta Rzeczypospolitej – stwierdził w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odnosząc się do wypowiedzi Roberta Biedronia, że wstydzi się żyć w kraju, w którym żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów.

Podczas konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim Błażej Spychalski był pytany o słowa wypowiedziane we wtorkowym wystąpieniu w Parlamencie Europejskim kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Jak stwierdził lider Wiosny wstydzi się on, że w jego kraju żyją ludzie, którzy – jak to określił – są gorsi od komunistów, bo zniszczyli kraj bardziej niż oni.

Na pytanie dziennikarzy, czy „w ogóle takie słowa z ust kandydata na prezydenta powinny paść”, Spychalski odpowiedział: „Przede wszystkim uważam, że takie słowa nie powinny paść z ust żadnego Polaka, nie tylko kandydata na urząd prezydenta Rzeczypospolitej, nie tylko osoby, która pełni funkcję publiczną – a przypominam, że bycie posłem do Parlamentu Europejskiego jest także wykonywaniem funkcji publicznej – tylko przez każdego, po prostu”.

PAP

drukuj