fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Spychalski: Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta – potwierdził w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społecznym doradca podała w wywiadzie dla „Wprost” Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy.

Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego głowy państwa, swego ojca w sierpniu 2020 r. W jej biogramie podano, że jest ona „prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie”.

Ponadto podkreślono, że Kinga Duda jest „uczestniczką licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR)”, a „w czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ” (Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego – PAP).

„Doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne” – napisano w informacji.

Dodano też, że specjalizuje się „w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie prywatnym międzynarodowym”.

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa; ma 25 lat.

PAP

drukuj