B. Nowak: W czasach pogubionych kobiet przyjdźmy na Marsz dla Życia i Rodziny, żeby powiedzieć, jak bardzo ważny jest dla naszych polskich rodzin silny, opiekuńczy i mądry mężczyzna

Chcemy mocno zaakcentować rolę mężczyzny w rodzinie. W czasach pogubionych kobiet przyjdźmy na Marsz dla Życia i Rodziny, żeby powiedzieć, jak bardzo ważny jest dla naszych polskich rodzin silny, opiekuńczy i mądry mężczyzna. Mężczyzna zdeterminowany, aby walczyć o dobro i bezpieczeństwo żony i dzieci. Przyjdźcie wszyscy na Marsz dla Życia i Rodziny, dla których ważna jest rodzina – mówiła Barbara Nowak, małopolska kurator. 

19 września ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie.

– Z wielką radością pragnę zaprosić wszystkich, którym bliska jest rodzina, na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczynamy nasze spotkanie na Placu Zamkowym w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem: „Tato – bądź, prowadź, chroń” – wskazała Barbara Nowak.

Hasłem przewodnim wydarzenia są słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jak wskazują organizatorzy Narodowego Marszu Życia i Rodziny, powołujący się na badania CBOS, aż 30 proc. młodych Polaków w trudnych chwilach nie może liczyć na własnego ojca [czytaj więcej].

Barbara Nowak zaznaczyła, że mężczyzna powinien być niezawodnym wsparciem dla żony i dzieci.

– Mężczyzna to siła, pewność i stabilizacja. Mąż ma być niezawodnym wsparciem dla żony. Dla dzieci ma być autorytetem i ostoją. Mężczyzna musi być opoką dla swoich bliskich. Tak musimy wychowywać chłopców, aby byli zdolni do uniesienia zadań męża i ojca – akcentowała kurator oświaty.

Marsz dla Życia i Rodziny zwieńczy Msza św. dla wszystkich uczestników pochodu. Organizatorami wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Patronat medialny nad Marszem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj