fot. tvp.info

B. Kempa: W czwartek rozporządzenie atrybucyjne ws. Departamentu ds. Pomocy Humanitarnej

W czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie mógł podpisać odpowiednie rozporządzenie atrybucyjne ws. Departamentu ds. Pomocy Humanitarnej – zapowiedziała minister w KPRM Beata Kempa. Dodała, że już w środę prowadzone były rozmowy, z osobami, z którymi ma zostać podjęta współpraca.

Do zadań Departamentu będzie należała koordynacja oraz monitorowaniem pomocy płynącej z Polski głównie do potrzebujących w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Beata Kempa po ostatnich zmianach w KPRM otrzymała zadanie koordynacji pomocy humanitarnej i spraw uchodźców.

Minister pytana w środę TVP Info, kiedy powstanie zapowiadany Departament ds. Pomocy Humanitarnej odparła, że w czwartek premier Morawiecki, który w środę przebywał z wizytą w Budapeszcie, „będzie mógł podpisać odpowiednie rozporządzenie atrybucyjne”.

Dodała, że już w środę były prowadzone „bardzo skuteczne” rozmowy z osobami, które będą współpracować w ramach działań Departamentu.

„Najważniejsze: zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, bo to one są największymi bohaterami” – podkreśliła.

Jak zaznaczyła, Departament będzie wykorzystywać również szereg innych instrumentów, „żeby pomagać na miejscu, w szczególności dzieciom potrzebującym, ale tutaj, żebyśmy czuli się bezpiecznie”.

PAP/RIRM

drukuj