Azoty wciąż zagrożone przejęciem przez Rosjan?

Rosyjska firma Acron robi nieoficjalny rekonesans w sprawie sytuacji Grupy Azoty S.A. O sprawie poinformowała jedna z rozgłośni radiowych.

Wiceprezes Grupy Azoty Krzysztof Jałosiński powiedział, że podczas dyskusji jednego z członków zarządu na internetowym czacie, w rozmowę włączył się przedstawiciel Acron-u. Pytał o kondycję firmy i jej technologie.

W ubiegłym roku rosyjski Acron, przez powiązaną spółkę, zwiększył swoje udziały w Azotach do 20 procent. Grupa Azoty to największa w Polsce, notowana na giełdzie firma chemiczna.

Poseł Wojciech Zubowski z sejmowej Komisji Gospodarki zwraca uwagę, że działanie Rosjan może być nieprzypadkowe.

– Rosjanie militarnie i za pomocą pieniędzy próbują wpływać na sytuację ekonomiczną w Europie. W taki czy też inny sposób próbują zdominować swoich sąsiadów. Warto podkreślić, że Grupa Azoty w sprawie której jest robione rozpoznanie, jest konkurencyjna dla firmy niemieckiej. Tutaj możemy się zastanawiać na ile to, że informacje o tym, że takie rozpoznanie się pojawiło, jest informacją przypadkową, czy też być może celowym działaniem mającym wywołać zamieszanie na polskiej scenie – wskazuje poseł Wojciech Zubowski.        

Grupa Azoty S.A. jest drugim europejskim graczem w branży. Skarb Państwa posiada 33 proc. akcji przedsiębiorstwa.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl