fot. PAP/Roman Zawistowski

Autostradowe opłaty w aplikacjach i na niektórych stacjach PKN Orlen

Kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd autostradami także w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce też ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach PKN Orlen – podał koncern.

PKN Orlen przypomniał, że e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach, został wprowadzony na początku października i do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe, a od 1 grudnia będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Koncern zaznaczył przy tym, iż jest partnerem systemu e-TOLL.

„W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach Orlen” – ogłosił we wtorek PKN Orlen.

Jak wspomniano w informacji, za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOL (która jest podstawowym kanałem pobierania opłat) lub kupując e-bilet. Jednocześnie w komunikacie podkreślono, że sprzedaż biletów autostradowych na stacjach paliwowych PKN Orlen została przygotowana przez Ministerstwo Finansów „z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad”.

„PKN Orlen podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach Orlen, na których będą dostępne e-bilety, uruchomiliśmy dodatkowe kasy i ponad 70 mobilnych kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL” – oznajmił koncern.

PKN Orlen zapowiedział, że od 1 grudnia e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady, a lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy została zamieszczona na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje.

„Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana” – dodał PKN Orlen.

Koncern zwrócił uwagę, że klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej – karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.

Jak podkreślił PKN Orlen, system e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej. Koncern przypomniał, iż więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie internetowej: www.etoll.gov.pl.

PAP

drukuj