fot. pixabay.com

Austria: Lekarka zagroziła śmiercią koledze, który odradzał szczepienie kobietom w ciąży

Lekarz z okręgu Voeklabruck (Górna Austria) miał odradzać kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią szczepienia przeciw COVID-19. To wyprowadziło z równowagi jego koleżankę-lekarkę tak bardzo, że zagroziła mu śmiercią – opisuje portal Nachrichten.

68-letni lekarz zgłosił się na policję w Voecklabruck z niepokojącą wiadomością tekstową, otrzymaną od 62-letniej koleżanki z pracy.

„Kobieta, która została już przesłuchana, napisała w wiadomości, że przyjdzie do niego z kałasznikowem” – potwierdził rzecznik lokalnej policji.

Lekarz miał podobno odradzać kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią przyjmowanie szczepień przeciw COVID-19.

Lekarka przyznała się do napisania wiadomości, ponieważ „nie zgadzała się ze swoim kolegą i jego motywami”. Jej sprawa trafiła do prokuratury jako „podejrzenie zagrożenia”.

Izba Lekarska Górnej Austrii nie umie jeszcze stwierdzić, czy 68-letni lekarz może spodziewać się konsekwencji prawnych. Krajowa Rada Szczepień zaleca bowiem kobietom w ciąży, które nie były w ogóle zaszczepione lub nie zostały zaszczepione w pełni, aby wykonywały szczepienie w drugim lub trzecim trymestrze ciąży.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia wskazuje, że „sama szczepionka nie jest przekazywana dziecku”, a jedynie „tworzy przeciwciała ochronne u matki – zarówno przed urodzeniem dziecka, jak i później w okresie jego karmienia piersią”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl