fot. PAP/EPA

Australia walczy z pożarami

W Australii cały czas szaleją pożary. Sytuacja poprawia się nieco w kilku regionach. Nadzieję dają zapowiadane przez synoptyków opady deszczu.

Australia od wielu tygodni walczy z żywiołem. Nie pomagają przy tym: trwająca susza i bardzo wysokie temperatury. Z Nowej Południowej Walii płyną jednak dobre informacje. Strażacy w końcu opanowali pożar, który rozprzestrzeniał się w niekontrolowany sposób. To jednak walki z ogniem nie kończy.

– Ten sezon pożarów jeszcze się nie skończył. Pożary nie zgasły, mamy kolejne wybuchy. Jest dość znaczna aktywność przeciwpożarowa. Z dnia na dzień wybucha 19 pożarów, w tej chwili pojawiło się wiele ostrzeżeń awaryjnych – mówił Steve Warrington, szef Krajowego Urzędu Pożarniczego w Australii.

Ogień zajął wiele hektarów powierzchni. Ucierpiała nie tylko australijska flora, ale i fauna. Żywioł pochłonął unikalne na skalę światową gatunki zwierząt. Nadzieję budzą jednak prognozy meteorologów. W najbliższych dniach w Australii na niektóre obszary dotknięte pożarami ma spaść 50 milimetrów deszczu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl