fot. PAP/EPA

Australia: Pożary lasów i buszu, 2 ofiary śmiertelne

Szalejące na wschodnim wybrzeżu Australii pożary lasów i zarośłi spowodowały już co najmniej 2 ofiary śmiertelne. Kilka osób uważanych jest za zaginione. Żywioł zniszczył ponad 100 domów – poinformowały władze.

Z 70 ogniskami pożarów w stanie Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludnionym w Australii, walczy ponad 1500 strażaków. Do najbardziej niebezpiecznych należą pożary na północnym wschodzie kraju, gdzie są dodatkowo podsycane przez silny wiatr.

Obie ofiary śmiertelne wykryto w rejonie miejscowości Glen Innes. Pierwsza to kierowca, który zginął w ogarniętym przez płomienie samochodzie a druga to kobieta, która zmarła w szpitalu w wyniku ciężkich poparzeń ciała.

Siedem osób w tym samym rejonie zaginęło bez wieści. Zdaniem szefa miejscowej straży pożarnej liczba ofiar okaże się znacznie większa.

Dotychczas ewakuowano kilkaset osób na odcinku wybrzeża liczącym 500 km długości od stanu Queensland do rejonu na północ od Sydney, największego miasta Australii. Ludzie koczują w tymczasowych schroniskach; niektórzy wolą przebywać w swoich samochodach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl