fot. Monika Tomaszek

Ataki na ministra edukacji za wsparcie patriotycznych i prospołecznych organizacji

Liberalno-lewicowa opozycja kolejny raz atakuje ministra edukacji i nauki. Tym razem prof. Przemysław Czarnek został oskarżony o dofinansowanie organizacji patriotycznych i prospołecznych, a nie tych, które demoralizują i niszczą wartości.   

Ministerstwo Edukacji i Nauki zorganizowało konkurs dla organizacji pozarządowych pod nazwą: „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”.

– W ramach tego programu 40 mln zł trafiło do 42 organizacji. I ochotniczych straży pożarnych, i fundacji prowadzących rozmaitą działalność proedukacyjną – powiedział prof. Przemysław Czarnek w „Polskim Punkcie Widzenia” na antenie TV Trwam.

Dzięki dotacji Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Lubelskim mogła zakupić autobus, aby dowozić dzieci z całej gminy do szkół.

– Pozyskaliśmy z programu dotacje w kwocie 750 tys. złotych – mówił Łukasz Kowalski, prezes OSP w Ostrowie Lubelskim.

– Jestem wdzięczny panu ministrowi, że w ogóle taki program ogłosił (…). Nie zanosiło się, abyśmy mogli zakupić taki autobus do wożenia dzieci do szkół – dodał Józef Gruszczyk, burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

Z kolei Fundacja „Pod Damaszkiem” organizuje m.in. bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych. Dostała milion złotych dotacji na zakup lokalu w Lublinie.

– Będzie służył pedagogowi, psychologom, którzy będą przyjmowali u nas, będzie także sala spotkań oraz – co ważne – będzie centrum korepetycji bezpłatnych, gdzie będziemy mogli pomóc dzieciom – zaznaczyła Agnieszka Dudek z Fundacji.

Na liście podmiotów, które otrzymały dotacje jest też Fundacja Polska Wielki Projekt. Organizator cyklu debat nad strategicznymi wyzwaniami stojącymi przed Polską i Europą również dostał dofinansowanie na zakup nieruchomości – 5 mln złotych. Podobną kwotę otrzymała Fundacja Wolność i Demokracja. Jedną z jej ostatnich inicjatyw było zorganizowanie zajęć, wycieczek oraz nauki języka polskiego dla dzieci z Ukrainy.

W sprawie dotacji przyznanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki liberalno-lewicowa opozycja rozkręca kolejny polityczny spór.

– Składamy wniosek do Najwyższej Izby Kontroli, żeby zbadała, czy te procedury były nie tylko niemoralne, ale czy były również nielegalne – powiedziała Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że dotacje zostały przyznane niezgodnie z wynikami konkursu i oceną specjalnej komisji.

– Bez względu na fakty postanowił [minister edukacji i nauki] dać pieniądze tym organizacjom, które są najbliższe jego sercu – stwierdziła Krystyna Szumilas z KO.

W ataku na ministra Przemysława Czarnka opozycję wspiera telewizja TVN.

– Minister Czarnek za publiczne pieniądze urządza życie i działalność kilkudziesięciu organizacji pozarządowych – mówiła dziennikarka tej stacji.

– Organizacji, które mają wspólny mianownik. Pieniądze na mieszkania i luksusowe wille dostały podmioty powiązane z politykami PiS-u i z ich rodzinami; z prawicowymi i konserwatywnymi fundacjami,  z urzędnikami państwowymi i harcerstwem – kontynuowała telewizja TVN informując m.in. o zakupie lokalu dla Fundacji „Pod Damaszkiem” pomagającej dzieciom z problemami psychicznymi.

Dzieje się to w czasie, kiedy coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z chorobami psychicznymi, o czym często mówi stacja TVN.

– To, że te pieniądze nie trafiły do organizacji lewackich, do promujących ideologię LGBT, gender, seksualizujących dzieci, to jest akurat to, co strasznie zdenerwowało stację TVN – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek w TV Trwam.

Tymczasem w miejscach, gdzie to politycy opozycji decydują o przeznaczeniu środków publicznych, wspierane są głównie organizacje liberalno-lewicowe. Na przykład w Warszawie w 2020 roku za ponad 3,5 mln złotych ratusz sfinansował organizacji Biennale Warszawa szkolenie dla lewackich aktywistów z organizowania i przeprowadzania protestów oraz walk ulicznych.

Rok później Rafał Trzaskowski przeznaczył 130 tys. zł z publicznych pieniędzy na spektakl promujący homoseksualizm oraz dewiacje erotyczne. Tzw. teatr feministyczny niejednokrotnie kpi z patriotycznych symboli i pieśni.

Z kolei wydarzenia organizowane przez Rafała Trzaskowskiego, takie jak Campus Polska Przyszłości, na którym padały wypowiedzi o „opiłowywaniu katolików z przywilejów”, finansuje założona przez Georga Sorosa Fundacja Stefana Batorego.

– W Fundacji Batorego mamy do czynienia z jednoznacznym przekazem ideowym – jest to budowa społeczeństwa otwartego, społeczeństwa liberalnego, gdzie przeciwnikiem jest państwo narodowe, wartości tradycje rozumiane jako przywiązanie do tradycji narodowych i religijnych – podkreślił dr Aleksander Kozicki, politolog.

Fundacja Batorego rozdysponowuje i przyznaje dotacje z funduszy norweskich, czyli środków przekazywanych państwom Unii przez norweski rząd za możliwość korzystania z rynku Wspólnoty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl