twitter.com/Straz_Graniczna

Ataki migrantów na granicy polsko-białoruskiej

Nie ustają próby siłowego forsowania naszej granicy z Białorusią. Minionej doby takie zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Dubiczach  Cerkiewnych.

Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej, poinformowała, że na terytorium Polski próbowała wedrzeć się grupa ok. 150 migrantów. Atak był nadzorowany przez białoruskie służby.

– Atak jak zwykle zaczął się od rzucania kamieniami w stronę polskich służb. Czynna pomoc migrantom ze strony służb białoruskich. Oślepiali oni latarkami i pomagali w kładzeniu kładki, którą dostarczali samochodami przez białoruską stronę granicę. Wczorajsze zdarzenie zakończyło się wejściem grupy ok. 70 osób na kilka metrów terytorium Polski. Te osoby zostały zatrzymane, pouczone o obowiązku opuszczenia terytorium Polski i doprowadzone do linii granicy. W wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał, zarówno strony polskich ani nikt z imigrantów nie potrzebował pomocy – poinformowała ppor. Anna Michalska.

Ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała łącznie 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Rzecznik Służby Granicznej poinformowała, że w ośrodkach strzeżonych przebywa 1838 osób, w tym 1240 obywateli Iraku. Rzecznik dodała, że 716 osób złożyło wnioski o objęcie ich ochroną międzynarodową.

Anna Michalska zaznaczyła, że w tym tygodniu planowana jest deportacja ok. 20 osób, głównie obywateli Iraku i Iranu. W tej grupie ma się znaleźć 10 organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl