zdj. ilustracyjne | PAP/EPA

Atak na katolików we Francji; grożono im śmiercią podczas procesji ku czci Matki Bożej

We Francji grożono śmiercią katolikom podczas procesji maryjnej. Padały obelgi w stronę duchownych i wiernych. Śledztwo w sprawie ataku wszczęła prokuratura.

Atak na katolików miał miejsce 8 grudnia 2021 roku – podaje francuski dziennik „Le Figaro”. Podczas procesji zorganizowanej ku czci Matki Bożej około trzydziestu wiernych z parafii Fontenelles w podparyskim Nanterre zostało zaatakowanych przez 10 osób. Katolikom grożono śmiercią i oblewano ich wodą.

Jeden z atakujących rzucił w wiernych płonącą pochodnią. Padały obelgi i groźby pod adresem duchownych i parafian. Procesja była zatwierdzona przez prefekturę. Jednak organizatorzy musieli zrezygnować z zaplanowanej trasy procesji. Gdy policja przybyła na miejsce ataku, sprawcy uciekli. Wtedy procesję wznowiono – informuje francuski dziennik. Śledztwo w sprawie groźby śmierci i przestępstw oraz wykroczeń wobec ludzi, oraz przemocy na spotkaniach wszczęła tamtejsza prokuratura.

Ataki na katolików potępił francuski minister spraw wewnętrznych. Określił je jako „czyny niedopuszczalne”. W najbliższych dniach zaatakowanych parafian odwiedzi diecezjalny ksiądz biskup.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl