Armenia: protesty przeciwko nowemu premierowi

Niespokojnie w Armenii. Tysiące ludzi protestuje przeciw nowemu premierowi. Demonstracji w stolicy Armenii trwa już od tygodnia. Policja zatrzymała ponad sześćdziesiąt osób.

Armenia, trzymilionowe państwo na Kaukazie Południowym, przechodzi poważny kryzys polityczny. Prezydent Serż Sarkisjan, który przez dziesięć lat rządził krajem, przeforsował zmianę konstytucji i został premierem. Opozycja protestuje przeciw takiemu obrotowi sprawy i ogłasza aksamitną rewolucję.

Protestujący blokują budynki rządowe, stacje metra i główne ulice armeńskiej stolicy. Kilkadziesiąt osób trafiło do szpitali po starciach z policją. Na wydarzenia w Erywaniu oficjalnie zareagował Departament Stanu USA. W oświadczeniu opublikowanym na profilu na Facebooku ambasady USA w Armenii wskazano na zaniepokojenie z powodu doniesień o starciach pomiędzy policją i protestującymi. Zaapelowano do wszystkich stron o umiarkowanie i unikanie przemocy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl