fot. PAP/Tomasz Gzell

ARiMR: można już składać wnioski o wsparcie na inwestycje chroniące wody przed azotanami

Od 25 października można ubiegać się o wsparcie na inwestycje chroniące wody przed azotanami m.in. na budowę zbiorników do przechowywania gnojówki. Pomoc jest przeznaczona dla hodowców zwierząt gospodarskich, maksymalna dotacja wynosi 150 tys. zł – informuje ARiMR.

Dofinansowanie programu „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. [czytaj więcej]

O pomoc finansową mogą się starać producenci rolni, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Wsparcie nie przysługuje właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz chlewni, w których jest więcej niż 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Limit pomocy na jednego rolnika i jedno gospodarstwo w całym okresie realizacji PROW 2014-2020 wynosi 150 tys. zł. Poziom dofinasowania to standardowo 50 proc. kosztów kwalifikowanych, a w przypadku inwestycji realizowanej przez młodego rolnika – 60 procent.

Otrzymaną pomoc można przeznaczyć m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu podlega również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Dokumenty przyjmują do 24 listopada br. oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR. Wnioski można dostarczać osobiście lub przez osobę upoważnioną, wysyłać w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Jest to już siódmy nabór wniosków o wsparcie na tego typu inwestycje w ramach PROW 2014-2020. Dotychczas ARiMR na ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzenia rolniczego wypłaciła ponad 258 mln zł dla 3,5 tys. beneficjentów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl