fot. X/ARiMR

ARiMR: do 30 października można starać się o dopłaty do mokrej kukurydzy

Do 30 października br. można się ubiegać o dopłaty do mokrej kukurydzy. Dotychczas ARiMR zarejestrowała ponad 100 wniosków – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1716781184963784913

O pomoc mogą się ubiegać podmioty prowadzące skup kukurydzy lub zajmujące się obrotem nią, które między 15 września a 31 grudnia 2022 r. nabyły od rolników mokre ziarno tej rośliny i w wyniku braku stabilizacji na rynku przez wojnę na Ukrainie, poniosły dodatkowe koszty.

Wysokość wsparcia stanowi wynik mnożenia stawki pomocy (200 zł) i liczby ton mokrej kukurydzy nabytej w ww. okresie – nie może jednak przekroczyć iloczynu liczby ton kukurydzy sprzedanej po 15 marca 2023 r. i współczynnika 1,25.

Do 30 października 2023 r. wnioski, z dołączonymi kopiami lub duplikatami faktur VAT potwierdzających nabycie mokrej kukurydzy przyjmują biura powiatowe ARiMR. Dokumenty można złożyć osobiście w placówce Agencji, wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej, za pośrednictwem platformy ePUAP lub skorzystać z usługi mObywatel.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl