fot. twitter.com/CBAgovPL

Areszt dla zatrzymanych przez CBA naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Maz. i komornika

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanych w czwartek naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika, którzy mieli przyjąć 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy – dowiedziała się w piątek PAP.

Rzecznik prasowa nadzorującej śledztwo CBA prokuratury okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz powiedziała PAP, że zakończyły się posiedzenia w sprawie aresztów wobec obu tych osób. „Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące” – powiedziała rzecznik.

W czwartek na gorącym uczynku CBA zatrzymała naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika z tego urzędu, którzy przyjęli 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy. Zatrzymali ich w urzędzie agenci z warszawskiej delegatury CBA, przeszukali miejsca ich pracy oraz miejsca zamieszkania.

„Jeden z nich wcześniej w restauracji niedaleko Ostrowi przyjął pieniądze od przedsiębiorcy. Żaden z nich nie spodziewał się zatrzymania i akcji CBA” – powiedział w czwartek PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Według agentów prowadzących sprawę i operację CBA, w zamian za łapówkę biznesmenowi miała być znacznie zmniejszona nałożona na niego wysoka kara finansowa – domiar finansowy. Zapewniali też biznesmena – wiedząc, że jego przewinienia skarbowe mogą być większe – że roztoczą nad nim parasol ochronny w US – wynika z ustaleń CBA.

PAP/RIRM

drukuj