fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA sprawdza umorzenia podatkowe w województwie lubelskim

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrole umorzeń podatkowych w woj. lubelskim – dowiedziała się w czwartek PAP. Kontrolerzy Biura sprawdzają przede wszystkim decyzje umorzeniowe z lat 2013-2017 podjęte przez Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie.

„Kontrola dotyczy zarówno umorzeń podatkowych dla firm, jak i osób fizycznych” – powiedział PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Badane są umorzenia zaległości podatkowych oraz innych należności wobec budżetu państwa, dokonane przez Lubelski Urząd Skarbowy w Lublinie – wyjaśnił.

„Kontrola jest w toku, rozpoczęła się 10 kwietnia, prowadzą ją funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego” – poinformował Piotr Kaczorek.

Zgodnie z ustawowymi uprawnieniami Biura, kontrola może potrwać trzy miesiące, a potem można ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

Biuro oprócz działań śledczych i doraźnych ma w swoich uprawnieniach prowadzenie kontroli możliwych nieprawidłowości m.in. w podmiotach należących do państwa. W wyniku kontroli Biuro może np. podjąć śledztwo w związku z wykrytymi nieprawidłowościami.

PAP/RIRM

drukuj