Areszt dla mężczyzn podejrzanych o kradzież metodą „na inkasenta”

Sąd Rejonowy w województwie świętokrzyskim aresztował dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież metodą „na inkasenta”. Poszkodowana w tym incydencie straciła 30 tys. zł.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że sprawcy zapukali do mieszkania pokrzywdzonej i poinformowali, że są pracownikami wodociągów i chcą sprawdzić stan licznika. Następnie zręcznie odwrócili uwagę kobiety, każąc jej odkręcić kran i opróżnić szafkę, w której znajdowały się instalacje. Podczas jej nieuwagi okradli poszkodowaną zabierając jej 30 tysięcy złotych. W trakcie śledztwa udało się ustalić tożsamość sprawców. Na początku kwietnia zatrzymano już dwóch mężczyzn – Artura K. i Dawida Ł. Zostaje jeszcze ustalenie miejsca pobytu i zatrzymania kobiety, która towarzyszyła mężczyznom. Zatrzymani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. W ubiegłym tygodniu trafili do aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl