Arabia Saudyjska kontynuuje ofensywę w Jemenie

 

Saudyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że siły regionalnej koalicji dowodzonej przez Arabię Saudyjską będą kontynuowały ofensywę przeciw szyickim rebeliantom w Jemenie do czasu ustabilizowania się sytuacji w tym kraju.

Mieszkańcy jemeńskiej stolicy (Sany) przekazali że w nocy z poniedziałku na wtorek miały miejsce najgwałtowniejsze naloty sił arabskiej koalicji od rozpoczęcia ofensywy w ubiegłym tygodniu.

Wśród zaatakowanych celów znalazły się m.in. położone wokół Sany obozy straży republikańskiej, lojalnej wobec sprzymierzonego z ruchem Huti byłego prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Saleha oraz miejscowe lotnisko. Świadkowie podali, że koalicja rozszerzyła działania na kilka innych prowincji jemeńskich na południu, zachodzie, a także w środkowej części kraju.

Wspólna operacja zbrojna około 10 państw ma na celu osłabienie i zniszczenie infrastruktury militarnej szyickich rebeliantów Huti i ich sprzymierzeńców, walczących o obalenie prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego i przejęcie kontroli nad całym Jemenem. Dyplomaci z krajów Zatoki Perskiej twierdzą, że operacja może potrwać do sześciu miesięcy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl