fot. PAP/EPA

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej zapowiada wstrzymanie działań wojennych w Jemenie

Koalicja pod wodzą Arabii Saudyjskiej walcząca z wspieranymi przez Iran rebeliantami Huti w Jemenie zapowiedziała we wtorek jednostronne wstrzymanie działań wojennych, poczynając dziś od godz. 06.00 czasu lokalnego  – poinformowała saudyjska agencja prasowa SPA, powołując się na rzecznika koalicji, gen. Turki al-Malki.

Wcześniej ONZ apelowała o rozejm w okresie świętego dla muzułmanów miesiąca Ramadan. ONZ od dłuższego czasu zabiegała o rozejm i zawarcie porozumienia pokojowego, pośrednicząc w kontaktach między koalicją i Huti, walczącymi ze sobą od 2015 r.

Przedstawiciele koalicji, cytowani przez Associated Press, oświadczyli w Dubaju, że decyzja ma na celu stworzenie „sprzyjającej atmosfery” dla rozmów pokojowych między walczącymi stronami.

Araba Saudyjska i jej sojusznicy walczą z Huti, starając się przywrócić do władzy obalony przez nich rząd Jemenu.

Krwawe walki nie przyniosły jednak zdecydowanej przewagi żadnej ze stron, natomiast spowodowały jeden z najgorszych kryzysów humanitarnych na świecie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl