Aplikacja mObywatel cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Aplikacja mObywatel otrzyma nową funkcję. Już w sierpniu pojawi się tam dokument, z którego skorzystają świeżo upieczeni kierowcy.

W ubiegłym tygodniu aplikacja mObywatel zyskała nową odsłonę. Wersja dwa zero umożliwia wyrobienie mDowodu. Jest on dostępny wyłącznie w aplikacji. Ma inną datę ważności, datę wydania oraz numer i serię niż tzw. dowód plastikowy.

– W ciągu zaledwie pięciu dni osiągnęliśmy milion nowych wydanych mDowodów, które są dostępne do wykorzystania w wielu sytuacjach życia codziennego, w których do tej pory ten dokument nie był wykorzystany – podkreślił minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński.

Szef resortu cyfryzacji zapowiedział też, że od 7 sierpnia obywatele będą mogli korzystać z tymczasowego prawa jazdy.

– Tymczasowe prawo jazdy, czyli takie, które kiedy będziemy mieli zdany egzamin, egzaminator wprowadzi pozytywne  wyniki i przez 30 dni możemy jeździć na dokumencie elektronicznym – akcentował polityk.

Projekt ustawy o aplikacji mObywatel zakładał zrównanie dokumentów, które są zawarte w tej aplikacji z dokumentami tradycyjnymi. Dzięki takim rozwiązaniom Polska stała się największym krajem w UE, który oferuje obywatelom korzystanie z elektronicznych dowodów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl