PiS apeluje, by SP nie rozbijała prawicy

PiS apeluje do Solidarnej Polski o wycofanie swojego kandydata Kazimierza Ziobry w wyborach uzupełniających do Senatu. Nawołuje do poparcia najsilniejszego – wg sondaży – kandydata PiS Zdzisława Pupy. „Rozbicie prawicy powoduje, że szanse koalicji katastrofalnie rządzącej naszym krajem wzrastają” – akcentuje poseł Mariusz Błaszczak z PiS.

8 września na Podkarpaciu odbędą się uzupełniające wybory senackie. Wspólny kandydat PO i PSL jest kandydatem, który skupia siły rządzące. Tymczasem, najsilniejszy spośród kandydatów Zdzisław Pupa – kandydat Prawa i Sprawiedliwości, były senator, były poseł ma kilku konkurentów, w tym najsilniejszego konkurenta w osobie posła Solidarnej Polski Kazimierza Ziobry – akcentuje poseł Mariusz Błaszczak z PiS.

– To poseł Ziobro odbiera poparcie Zdzisława Pupy, przy czym zwiększa on szanse na uzyskanie dobrego wyniku przez kandydata koalicji PO-PSL. Przecież zmiana władzy w naszym kraju powinna nadejść jak najszybciej ze względu na  fatalne w skutkach rządy koalicji PO-PSL. Zwycięstwo powinno być przekonujące – zwycięstwo Zdzisława Pupy – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Zresztą jak destrukcyjna jest rola Solidarnej Polski pokazały wybory samorządowe w Elblągu – dodaje poseł PiS.

– Gdyby nie lista kandydatów Solidarnej Polski, wówczas PiS miałoby większość gwarantującą samodzielne rządzenie w Radzie Miasta Elbląga. Te kilka procent – które odebrała Solidarna Polska – spowodowały, że SP nie ma żadnego radnego w Radzie Miasta Elbląga oraz to, że PiS nie ma przewagi dającej gwarancję własnych rządów. Dlatego uważamy, że w imię zmiany, jaka powinna nastąpić w Polsce, w imię tego, żeby od władzy odsunąć fatalnie rządzącą koalicję PO-PSL – również SP powinna poprzeć najsilniejszego kandydata, a więc kandydata PiS, byłego senatora Zdzisława Pupę – człowieka, który daje gwarancję rzetelnego i konsekwentnego sprawowania mandatu senatorskiego z Podkarpacia – wskazał poseł Mariusz Błaszczak.

„Mam nadzieję, że politycy SP opamiętają się; że swoje osobiste interesy nie będą przedkładane przez nich ponad interesy państwowe. Dziś w interesie nas wszystkich jest to, żeby odsunąć od władzy fatalnie rządzącą koalicję PO-PSL” – apeluje poseł PiS Mariusz Błaszczak.

RIRM

drukuj