Apel o pomoc dla opiekunów

Opiekunowie osób niepełnosprawnych protestują przed Sejmem i pozostaną tam na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dwie osoby prowadzą głodówkę. Trzecia nadal przebywa w szpitalu.

Małgorzata Grzyb, która wcześniej uczestniczyła w manifestacji apeluje o pomoc dla tych, którzy pozostaną przed Sejmem w święta.

– Bardzo bym prosiła wszystkie osoby o wielkim sercu, które mogłyby pomóc moim przyjaciołom. Oni nadal walczą, nadal strajkują, zostawili rodziny, ciepło domowego ogniska i nadal protestują przed Sejmem. Chciałbym prosić o wsparcie, o pomoc dla nich. Może ktoś z Warszawiaków byłby uprzejmy zrobić niewielką święconkę i przekazać tym osobom, które są przed Sejmem. Naprawdę tak niewiele potrzebują, jedynie okazanie serca i pomoc – apeluje Małgorzata Grzyb.

Rząd pozostaje głuchy na protest opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych. Protestujący od 3 tygodni przebywają przed Sejmem. Domagają się wyższych świadczeń pielęgnacyjnych niż proponowane na zasadzie zasiłku 520 zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl