fot. Tomasz Strąg

Apel do polskiego rządu o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR apeluje o wycofanie Polski z tzw. konwencji antyprzemocowej. Dokument został podpisany przez rząd PO-PSL.

Konwencja Stambulska mówi o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.  Dokument budzi jednak wątpliwości natury moralnej. Pod płaszczykiem dbania o prawa kobiet, przemycane są tam elementy ideologii gender. Konwencja nie chroni w sposób należyty podstawowych praw człowieka, w tym prawa do życia.

Dyrektor Radia Maryja wskazywał na Jasnej Górze, że polski rząd powinien dążyć do wycofania się Polski z konwencji. O. Tadeusz Rydzyk CSsR zwracając się do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja zaznaczył, że groźna ideologia stanowi poważne zagrożenie duchowe dla najmłodszych.

Poseł Jarosław Sachajko z ruchu Kukiz’15 mówi, że podpisanie przez władze dokumentu było dużym błędem.

Konwencja Stambulska ładnie się nazywa, mówi o zapobieganiu przemocy w rodzinach, a tak naprawdę w ogóle ona tej rodziny nie widzi. Jest to bardzo szkodliwa konwencja. W niej dziecka poczętego nie uważa się za dziecko tylko można je zabić, tak to trzeba wprost powiedzieć. Uważam, że tę konwencję trzeba wypowiedzieć – wskazuje parlamentarzysta.

O wypowiedzenie konwencji wielokrotnie apelowały środowiska prawicowe.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj