fot. flickr.com

Podkarpackie: Ponad 14 mln zł na projekty skierowane m.in. do kobiet w ciąży

Ponad 14 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które skierowane będą m.in. do kobiet w ciąży oraz młodych matek. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020.

Jak poinformował PAP dyrektor WUP w Rzeszowie Tomasz Czop, w konkursie startować mogą m.in. samorządy oraz placówki działające w publicznym i niepublicznym systemie ochrony zdrowia.

„Co bardzo istotne w przypadku tego konkursu, wyłoniony zostanie jeden beneficjent realizujący projekt na terenie całego województwa” – dodał Tomasz Czop.

Projekty, które mają szansę na otrzymanie dofinansowania muszą być skierowane m.in. do kobiet w ciąży, młodych matek czy matek zagrożonych ubóstwem.

Czop zaznaczył, że projekty mogą dotyczyć m.in. rozszerzenia działania szkół rodzenia, mogą też to być wszelkie działania dążące do zwiększenia świadomości odnośnie opieki nad małym dzieckiem.

„Na dotacje szanse mają również kampanie informacyjne połączone z warsztatami, grupy wsparcia, grupy samopomocowe” – powiedział dyrektor rzeszowskiego WUP.

Budżet konkursu to ponad 14 mln zł. Wnioski będzie można składać od 29 lipca do 9 sierpnia br.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu będzie można uzyskać na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 25 lipca br. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego: Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl