fot. pixabay.com

Anita Włodarczyk i Witold Bańka czytają bajki po śląsku

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk i szef Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka wzięli udział w zorganizowanej przez Stadion Śląski, którego oboje są ambasadorami, akcji czytania bajek dla dzieci po śląsku w internecie.

https://twitter.com/WitoldBanka/status/1245608589244301313

Okazją do tego był przypadający 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, upamiętniający urodziny pisarza Hansa Christiana Andersena, słynnego autora baśni.

„Kiedy padła propozycja realizacji takiej akcji, od razu wiedziałam, że to bardzo dobry pomysł. Szczególnie teraz, gdy chcemy zachęcić dzieci do pozostawania w domach. A czy może być lepszy i bardziej pobudzający wyobraźnię najmłodszych sposób na spędzenie wolnego czasu niż ciekawa i mądra lektura? Szybko przypomniałam sobie o książce, którą kiedyś otrzymałam od znajomych. Były w niej popularne bajki, ale po śląsku. Uznałam, że to świetnie będzie pasować do stadionu i jego tożsamości” – powiedziała młociarka AZS AWF Katowice, cytowana w komunikacie operatora chorzowskiej areny.

Także zdaniem Witolda Bańki wspólne czytanie książek sprawdza się w sytuacji konieczności pozostania w domach w związku z epidemią koronawirusa.

„To doskonała forma spędzania czasu z najmłodszymi. Wykorzystując humor, ale jednocześnie przekazując mądre treści, uczymy dzieci i rozwijamy ich wyobraźnię. To również okazja do bycia razem, w rodzinnym gronie” – ocenił pochodzący z Tychów były minister sportu.

W związku z epidemią koronawirusa zawieszone są zajęcia we wszystkich szkołach i dzieci muszą pozostać w domach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl